Government of Jammu and Kashmir Industrial Training Institute Budgam (Kmr) Selection List Of Candidates for admission in Front Office Assistant Trade For The Session 2013-2014 against Free seats Print
User Rating: / 2
PoorBest 

Jehlum Post News

Government of Jammu and Kashmir

Industrial Training Institute Budgam (Kmr)


Selection List Of Candidates for admission in Front Office Assistant Trade For The Session 2013-2014 against Free seats
Government of Jammu and Kashmir Industrial Training Institute Budgam (Kmr) Notification The following candidates are selected under various courses strictly on the basis of merit obtained by them in the qualifying examination and the selection is purely provisional. Accordingly the selected candidates are required to report till 23th of August along with original certificates with a spare set of attested copies. The candidates who fail to report within said period, his/her selection will be deemed as cancelled and the candidates falling in the waiting list shall be considered for the selection against the resultant vacancies.

 Marks certificate of the qualifying examination

 Date of Birth certificate

 State Subject certificate

 Discharge certificate from the Institution/College/university last attended.

The candidates falling under waiting list category shall remain in touch with this ITI and their Admission for left over seats will be considered after 23-08-2013. Sd/ (Nazar-ul Islam) Principal No: ITI/Bdg/Trgs/2013/537-42 Dated: 13 -08-2013 Copy to the:

1. Director, Technical Eduation, J&K Srinagar, for information.

2. Deputy Director, Information, with the request that above selection list may kindly be got published in daily news papers on three consecutive days.

3. Deputy Director, Technical Education, Kashmir Province, Srinagar for information.

4. Tehsildar Budgam with the request that the same will be displayed on your Notice Board please. 5. Supervisor, Account section, Training section for information and necessary action. 6. Notice Board.

S.NO.
Name
Parentage
Adress
D.O.B
Qualfication
Max.Marks
Marks Obtained.
%age of marks
1
Nazirah Gulzar
Gulzar Hussain Bhat
Wahadat Pora Budgam
2/12/1992
10th
500
298
59.60
2
Sakhi Zainab
Altaf Hussain
Mehdi-Colony Budgam
22-12-1992
10th
500
289
57.80
3
Hajira Akhter
Habibullah Malik
Soibugh Budgam
15-2-1988
10th
500
286
57.20
4
Sumeena Ali
Ali Mohammad Malla
Ompora Budgam
2/3/1990
10th
500
262
52.40

5
Sheerazah Akhter
Gh. Mohammad Dar
Parnewa Budgam
28-9-1991
10th
500
260
52.00
6
Nahida Bilal
Bilal Ahmad Sheikh
Harnoo Budgam
8/8/1994
10th
500
248
49.60
7
Saymeh Akhter
Gulam Nabi Ganai
Ichkoot Budgam
1/3/1986
10th
500
234
46.80
8
Hanifa Akhter
Mohd Ramzan Paray
Hawoora Budgam
12/3/1988
10th
500
230
46.00
9
Rifat Ara
Mohd Ramzan Sofi
Panzan Chadoora
16-6-1987
10th
500
228
45.60
10
Neelofar Yousuf
Mohd Yousuf Dar
Bagat-E- Barzulla
5/6/1990
10th
500
226
45.20
11
Rukhsana Akhter
Gh. Mohi-ud-din Mir
Parnewa Budgam
10/10/1990
10th
500
223
44.60
12
Akhter Gulzar
Gh. Mohd Malik
Soibugh Budgam
18-2-1987
10th
500
217
43.40
13
Shagufta Akhter
Gh. Ahmad Bhat
Patwaw Budgam
4/1/1994
10th
500
215
43.00
14
Ulfat Jan
Mohd Akram Rather
Ranger Chadoora
10/2/1992
10th
500
209
41.80
15
Nayeema Bhat
Mohd Yaseen Bhat
Poshpora Kupwara
12/3/1992
10th
500
206
41.20
Waiting List
16
Shugufta Gull
Ghulam-Ud-Din Dar
Chattabugh Budgam
15-12-1992
10th
500
203
40.60
17
Hafeezah Rashid
Abdul Rashid Mir
Gariend Khurd Budgam
12/11/1992
10th
500
198
39.60
18
Waheeda Akhter
Gh. Rasool Wani
Naroo Budgam
25-5-1985
10th
500
190
38.00
19
Fancy Rahim
Ab. Rahim Bhat
Ompora Budgam
5/5/1988
10th
500
189
37.80
20
Rubeena Akhter
Sona Ullah Mir
Ichigam Budgam
6/4/1993
10th
500
185
37.00
1
Shamim-Un-Nisa
Gh. Mohi-ud-Din Rather
Ichigam Budgam
2/9/1992
10th
500
197
39.40
2
Maymoona Akhter
Mohd Abdullah Dar
Pethzanigam Beerwah
5/4/1987
10th
500
176
35.20
S.NO.
Name
Parentage
Adress
D.O.B
Qualfication
Max.Marks
Marks Obtained.
%age of marks
1
Naseeb Gull
Gh. Mohd Dar
Wadwan Budgam
15-08-1998
10th
500
352
70.40
2
Mehraj-ud-din Ahanger
Ali Mohammad Ahanger
Khansahib Budgam
3/3/1989
10th
600
417
69.50
3
Asif Ali Malla
Ali Mohammad Malla
Ompora Budgam
1/10/1991
10th
500
312
62.40
4
Mohd Hussain Khan
Gh. Mohi-ud-din Khan
Gariend Kallan Budgam
5/3/1995
10th
500
304
60.80
5
Gh. Mohi-ud-din Ganai
Bashir Ahmad Ganai
Kalshipora Khansahib
2/6/1989
10th
500
303
60.60
6
Sajid Ibrahim Malik
Mohd Ibrahim Malik
Dadina Budgam
12/2/1992
10th
500
291
58.20
7
Manzoor Ahmad Bhat
Ab. Rashid Bhat
Nasrullah Pora Budgam
5/1/1994
10th
500
284
56.80
8
Tariq Ahmad Dar
Ab. Rahim Dar
Razwen Budgam
2/10/1988
10th
500
281
56.20
9
Javid Ahmad Bhat
Mohd Sidiq Bhat
Namtehal Chadoora
1/9/1985
10th
500
265
53.00
10
Azad Bashir
Bashir Ahmad Mir
Chewdora Beerwah
1/3/1992
10th
500
265
53.00
11
Tahir Khalil
Mohd Khalil Bhat
Arwah Beerwah
1/3/1991
10th
500
264
52.80
12
John Mohmmad Parray
Ab. Aziz Parray
Bandgam Narbal
27-10-1984
10th
500
261
52.20
13
Riyaz Ahmad Bhat
Gh. Hassan Bhat
Kakinmarn Budgam
15-11-1987
10th
500
258
51.60
14
Farooq Ahmad Bhat
Gh. Hassan Bhat
Sholipora Budgam
12/6/1995
10th
500
247
49.40
15
Roof Ahmad Mir
Manzoor Ahmad Mir
Bugroo Khansahib
12/10/1992
10th
500
246
49.20
16
Shabir Ahmad Rather
Gh. Mohi- Din Rather
Gopal pora Chadoora
8/6/1988
10th
500
243
48.60
17
Zahoor Ahmad Dar
Gh. Ahmad Dar
Lassipora Beerwah
13-10-1989
10th
500
242
48.40
18
Umar Mohd Dar
Gh. Nabi Dar
Russo Beerwah
8/3/1993
10th
500
240
48.00
19
Waheed Ahmad Bhat
Gh. Mohd Bhat
Aripanthan Beerwah
15-02-1992
10th
500
239
47.80
20
Abdul Qayoom Khan
Ab. Gaffar Khan
Harduiwail Khansahib
4/7/1991
10th
500
235
47.00
21
Mudasir Ahmad Khan
Abdul Hamid Khan
Ompora Budgam
2/4/1991
10th
500
233
46.60
22
Aijaz Maqbool Bhat
Mohmad Maqbool Bhat
Hazarpora Aripanthan
10/10/1988
10th
500
232
46.40
23
Sheeraz Ahmad Bhat
Gh. Qadir Bhat
Aripanthan Beerwah
20-01-1990
10th
500
228
45.60
24
Mubark Showkat
Showkat Hussain Malik
Shahoo Sachan Kulgam
1/1/1992
10th
500
224
44.80
25
Ab.Majeed Bhat
Ab. Rashid Bhat
Hazarpora Aripanthan
8/11/1988
10th
500
220
44.00
2nd Shift
Selection List Of Candidates for Admission In Network TechnicianTrade For The Session 2013-2014 Against
1st Shift
Payment Sets ( Front Office Assistant )
26
Sajjad Ahmad Sofi
Gulam Ahmad Sofi
Chill Yech Chadoora
2/10/1993
10th
500
220
44.00
27
Mushtaq Nazir
Nazir Ahmad Rather
Archanderhama Pattan
1/1/1992
10th
500
220
44.00
28
Tanveer Ahmad Parray
Latief Ahmad Parray
Archanderhama Pattan
1/1/1996
10th
500
220
44.00
29
Amir Suhail Malik
Ahmad Ali Malik
Dadina Budgam
10/1/1995
10th
500
220
44.00
30
Shabir Ahmad Bhat
Ab. Kabir Bhat
Baghander Choon Budgam
1/5/1988
10th
500
219
43.80
31
Adil Bashir Malik
Bashir Ahmad Malik
Kawoosa Khalisa Narbal
5/1/1992
10th
500
219
43.80
32
Yaseen Malik
Ali Mohmad Malik
Waterwani Budgam
8/10/1993
10th
500
219
43.80
33
Syed Idrees Amin Qadri
Lt. Syed Mohd Amin Qadri
Syed Abad Colony Ompora
7/12/1986
10th
500
218
43.60
34
Javid Ahmad Tantray
Mohd Imail Tantray
Babapora Khansahib
1/1/1984
10th
500
217
43.40
35
Mohd Yaseen Dar
Mohd Ramzan Dar
Parnewa Budgam
12/3/1993
10th
500
214
42.80
36
Mohd Ashraf Khan
Ab. Qyoom
Aripanthan Beerwah
23-01-1990
10th
500
211
42.20
37
Ashiq Hussain Bhat
Gh. Mohd Bhat
Shallapora Allocha Bagh
10/10/1992
10th
500
210
42.00
38
Altaf Ahmad Wani
Gh. Mohd Wani
Yegbugh Khansahib
15-09-1990
10th
500
208
41.60
39
Mudasir Ahmad Bhat
Abdul Ahad Bhat
Arwah Beerwah
6/4/1991
10th
500
207
41.40
40
Iqbal Hussain Dar
Gh. Qazim Dar
Rakh-Shalina Chadoora
10/10/1992
10th
500
205
41.00
41
Tariq Ahmad Kumar
Abdul Gaffar Kumar
Kralpora Magam Budgam
2/4/1988
10th
500
203
40.60
42
Riyaz Ahmad Mir
Ab. Rahman Mir
Narwarah Beerwah
5/2/1989
10th
500
202
40.40
43
Mushtaq Ahmad Dar
Ab. Gaffar Dar
Sholipora Budgam
5/1/1990
10th
500
201
40.20
44
Nazir Ahmad Mir
Mohd Shafi Mir
Harnoo Khansahib
07-025-1988
10th
500
200
40.00
45
Shabir Ahmad Dar
Mohd Akbar Dar
Parnewa Budgam
20-03-1987
10th
500
194
38.80
46
Ashaq Hussain Allaie
Mohd Safdar Allaie
Labertal Budgam
27-02-1992
10th
500
194
38.80
47
Mohammad Maqbool Allaie
Mohammad Safdar Allaie
Labertal Budgam
26-02-1990
10th
500
193
38.60
48
Naseer Ahmad Dar
Gh. Nabi Dar
Rathsoon Beerwah
3/3/1989
10th
500
191
38.20
49
Tariq Ahmad Bhat
Gh. Mohd Bhat
Aripanthan Beerwah
24-02-1985
10th
500
191
38.20
50
Khalid Rashid Magray
Gh. Mohammad Magray
Brass Arizal Khansahib
3/2/1991
10th
500
191
38.20
51
Ajaz Ahmad Bhat
Gh. Mohd Bhat
Aripanthan Beerwah
2/1/1989
10th
500
190
38.00
52
Gh. Mohammad Najar
Gh. Hassan Najar
Labertal Budgam
5/1/1991
10th
500
190
38.00
53
Mohammad Yaseen Wani
Ali Mohammad Wani
Doyen Chadoora
24-11-1986
10th
500
186
37.20
54
Fayaz Ahmad Malik
Mohd Shaban Malik
Harnoo Khansahib
20-02-1988
10th
500
185
37.00
55
Ilyas Yousuf
Mohd Yousuf Ganaie
War Sangam Budgam
20-02-1990
10th
500
185
37.00
56
Mohd Yasin Dar
Gh. Nabi Dar
Dangerpora Razwen
15-02-1989
10th
500
183
36.60
57
Mymoona Akhter
Sona-ullah Rather
Khansahib Budgam
10/11/1990
10th
500
183
36.60
58
Parvaz Ahmad Zarger
Mohammad Yousuf Zargar
Chewa Budgam
2/1/1987
10th
500
181
36.20
59
Juniad Sajad
Sajad Ahmad Bhat
Baghat Barzulla
21-12-1991
10th
500
181
36.20
60
Gulzar Ahmad Kumar
Sona-ullah Kumar
Gund Dalwash Khag
15-03-1986
10th
500
180
36.00
61
Javid Rasool Bhat
Gulam Rasool Bhat
Nadir-Gund Peerbagh
1/12/1992
10th
500
180
36.00
62
Aursheed Ahmad Sofi
Ab. Rashid Sofi
Chill Yech Chadoora
6/3/1993
10th
500
178
35.60
63
Dildar Ahmad Peerzada
Gulam-ud-din Peer
Gund Dalwash Khag
1/5/1986
10th
500
178
35.60
64
Nissar Ahmad Hajam
Gh. Mohd Hajam
Sandipora Budgam
4/12/1986
10th
500
172
34.40
65
Muzaffar Nazir
Nazir Ahmad Mir
Bugroo Khansahib
5/6/1995
10th
500
172
34.40
66
Ab. Majid Dar
Gh. Mohmad Dar
Dadina Budgam
25-04-1987
10th
500
167
33.40
67
Naveed Ahmad Hajam
Abdul Rashid Hajam
Aripanthan Beerwah
16-02-1992
10th
500
166
33.20
68
Muzafar Ali Mir
Ali Mohd Mir
Narwarah Beerwah
3/4/1985
10th
500
165
33.00
69
Showkat Ahmad Shah
Gh. Mohi-ud-din Shah
Rudbugh Kupwara
11/8/1982
10th
500
158
31.60
S.NO.
Name
Parentage
Adress
D.O.B
Qualfication
Max.Marks
Marks Obtained.
%age of marks
1
Shabeer Hussain Khan
Ali Mohammmad Khan
Gariend Kallan Budgam
2/1/1995
10th
500
397
79.40
2
Bilal Ahmad Shah
Rukum-Din Shah
Razwen Dangerpora Budgam
27-2-1990
10th
500
344
68.80
3
Shakeel Ahmad Bhat
Abdul Rashid Bhat
Soibugh Budgam
3/2/1996
10th
500
334
66.80
4
Parvaiz Ahmad Ganie
Ali Mohammad Ganie
Chowdri Bagh Sebdan Budgam
13-07-1994
10th
500
325
65.00
5
Showkat Ahmad
Ab. Ahad Bandroo
Ompora Budgam
2/5/1992
10th
500
319
63.80
6
Muneer Ahmad Ganaie
Abdul Gani Ganaie
Ichikoot Budgam
2/4/1991
10th
500
318
63.60
7
Tanveer Hamid
Abdul Hamid Sheikh
Manchowah Bagh-e-Mehtab
11/4/1989
10th
500
298
59.60
8
Shahid Altaf
Mohmad Altaf Bhat
Bilalabad Khralapora Chadoora
5/1/1992
10th
500
289
57.80
Waiting List
Selection List Of Candidates For Admission In Mechanic (Air Conditioning & Refregration)Trade For The Session
9
Mir Mubashir Gull
Gulam Mohammad Mir
Garind Khurd Budgam
5/5/1995
10th
500
288
57.60
10
Nayeem Abass Wani
Mohd Talib Wani
Paller Budgam
10/9/1993
10th
500
288
57.60
11
Aijaz Ahmad Dar
Bashir Ahmad Dar
Ompora Budgam
5/5/1995
10th
500
288
57.60
12
Bilal Ahmad Rather
Khursheed Hussain Rather
Dharambugh Chadoora
10/6/1991
10th
500
282
56.40
13
Abid Hussain Bhat
Ashaq Hussain Bhat
Kralapora Chadoora
13-5-1993
10th
500
279
55.80
14
Irshad Hameed Mir
Abdul Hameed Mir
Gariend Khurad Budgam
7/10/1995
10th
500
277
55.40
15
Masarat Yousuf
Mohd Yousuf Bhat
Suthra Shai Srinagar
27-11-1990
10th
500
183
36.60
16
Tahir Mohammad Zargar
Gh. Mohammad Zargar
Wadipora Ompora
13-7-1994
10th
500
275
55.00
17
Showkat Ahmad Rather
Mohammad Shaban Rather
Hanjoora Chadoora
1/4/1990
10th
500
274
54.80
18
Sajad Ahmad Ganaie
Bashir Ahmad Ganaie
Kanir Chadoora Budgam
27-02-1992
10th
500
272
54.40
19
Javaid Ahmad Khan
Mohd Ibrahiem Khan
Dadina Budgam
17-3-1989
10th
500
267
53.40
20
Ishfaq Ahmad Wani
Farooq Ahmad Wani
Wadipora Ompora
13-8-1992
10th
500
265
53.00
21
Mohammad Ashraf Rather
Ghulam Hassan Rather
Gariend Kallan Budgam
1/3/1997
10th
500
265
53.00
22
Umar Yousuf
Mohd Yousuf Dar
Khanpora Budgam
1/2/1992
10th
500
263
52.60
23
Mohd Nayeem Nadaf
Ghulam Mohammad Nadaf
Ompora Budgam
5/6/1990
10th
500
257
51.40
24
Javaid Hussain Dar
Mohd Ramzan Dar
Sebdan Budgam
8/6/1996
10th
500
256
51.20
25
Shakir Mushtaq
Mushtaq Ahmad Ganie
Ratnipora Budgam
4/3/1997
10th
500
254
50.80
26
Gh. Mustafa Allaie
Gh. Hussain Allaie
Labertal Budgam
1/6/1989
10th
500
245
49.00
27
Firdous Ahmad Sofi
Gh. Hussain Sofi
Dadina Budgam
10/5/1990
10th
500
245
49.00
28
Ashiq Hussain
Gh. Hassan Bhat
Haknipora Budgam
2/3/1990
10th
500
243
48.60
29
Mohd Altaf Dar
Gh. Mohd Dar
Nasrullapora Budgam
1/12/1987
10th
500
242
48.40
30
Mukhtar Ahmad Bhat
Bashir Ahmad Bhat
Khanpora Budgam
20-3-1992
10th
500
240
48.00
1
Bilal Ahmad Rather
Khursheed Hassan Rather
Dharam Bugh Kralaora
10/6/1991
10th
500
282
56.40
2
Zahid Ahmad Sheikh
Ghulam Ahmad Sheikh
Khahipora Khansahib
1/7/1995
10th
500
257
51.40
3
Abdul Rashid Wani
Gh. Mohi-ud-din Wani
Bathara Budgam
6/2/1992
10th
500
255
51.00
4
Roof Ahmad Mir
Manzoor Ahmad Mir
Bugroo Khansahib
12/10/1992
10th
500
246
49.20
5
Ashiq Hussain
Gh. Hassan Bhat
Haknipora Budgam
2/3/1990
10th
500
243
48.60
6
Owais Ahmad
Bashir Ahmad Rather
Gopalpora Wathora Budgam
3/6/1992
10th
500
238
47.60
7
Fayaz Ahmad Wani
Nazir Ahmad Wani
Bathara Budgam
12/3/1992
10th
500
237
47.40
8
Umar Yousuf
Mohd Yousuf Sofi
Nagradkhah Budgam
15-2-1994
10th
500
230
46.00
9
Sahir Mohammad Zargar
Ghulam Mohammad Zargar
Beerwah Budgam
2/4/1996
10th
500
229
45.80
10
Asif Ayoob Kanjal
Mohd Ayoob Kanjal
Ichikoot Budgam
1/6/1996
10th
500
221
44.20
11
Mohammad Haneef Rather
Ab. Hameed Rather
Dharam Bugh Kralapora
20/6/1992
10th
500
219
43.80
12
Bilal Ahmad Wani
Mohd Akram Wani
Hanjik Sharief Abad
1/10/1987
10th
500
216
43.20
13
Mudasir Ahmad Bhar
Gh. Qadir Bhat
Khanpora Budgam
12/4/1990
10th
500
215
43.00
14
Sajad Rashid
Ab. Rashid Mir
Pethkanihama Beerwah
25-11-1991
10th
500
214
42.80
15
Sahil Mushtaq
Mushtaq Ahmad Dar
Laloo Sheshgari Bagh Srg
2/4/1989
10th
500
203
40.60
S.NO.
Name
Parentage
Adress
D.O.B
Qualfication
Max.Marks
Marks Obtained.
%age of marks
1
Imtiyaz Ahmad Bhat
Ab. Hamid Bhat
Ompora Budgam
4/4/1999
8th
500
396
79.20
2
Shabeer Ahmad Chopan
Mohammad Akram Chopan
Gariend Khurd Budgam
7/12/1989
8th
500
395
79.00
3
Welayath Ali Mir
Mohd Sadiq Mir
Iskander Pora Khag
21-8-1994
8th
500
390
78.00
4
Mushtaq Ahmad Khatana
Shair Mohammad Khatana
Nagam Chadoora
5/1/1995
8th
500
384
76.80
5
Towheed Ahmad Wani
Bashir Ahmad Wani
Manchowa Chadoora
19-11-1991
8th
500
373
74.60
6
Mehraj Ahmad Khan
Ab. Hamid Khan
Harduwail Budgam
2/3/1994
8th
500
360
72.00
7
Bashir Ahmad Rather
Gh. Hassan Rather
Gariend Kallan Budgam
25-3-1990
8th
500
334
66.80
8
Ab. Majid Dar
Gh. Mohd Dar
Dadina Budgam
25-4-1987
8th
500
326
65.20
9
Sameer Ahmad Wani
Gh. Qadir Wani
Checkkali Khan Budgam
8/11/1988
8th
500
315
63.00
10
Javaid Ahmad Khan
Mohd Ibrahiem Khan
Dadina Budgam
17-3-1989
8th
500
313
62.60
Payment Seats (Mechanic Air Conditioning and Refregration )
Waiting List
Selection List Of Candidates For Admission In Sanitary Hardware FitterTrade For The Session 2013-2014 Against
Waiting List
11
Zeeshan Ahmad Magray
Abdul Gaffar Magray
Pethmakhama Beerwah
25-9-1996
8th
500
309
61.80
12
Arshad Ahmad Kumar
Gh. Nabi Kumar
Hanjipora Kulgam
20-5-1982
8th
500
308
61.60
13
Sarwar Hussain Dar
Mohd Maqbool Dar
Iskander Pora Khag
6/3/1994
8th
500
306
61.20
14
Muzaffar Ahmad
Bashir Ahmad Dar
Ompora Budgam
18-03-1985
8th
500
300
60.00
15
Mudasir Ramzan
Mohd Ramzan Wani
Mazhama Beerwah
16-10-1986
8th
500
297
59.40
16
Abdul Raoof Beigh
Mohd Shaban Beigh
Sebdan Budgam
25-3-1988
8th
800
463
57.88
17
Khursheed Ahmad Lone
Ab. Rashid Lone
Hardu Malla Pora Budgam
1/2/1994
8th
500
287
57.40
18
Zubair Ahmad Dar
Mohd Yousuf Dar
Khanpora Budgam
2/3/1985
8th
500
281
56.20
19
Saqib Rashid Sheikh
Ab. Rashid Sheikh
Yarigund Beerwah
1/1/1997
8th
600
333
55.50
20
Waseem Hassan Wani
Gh. Mohmad Wani
Paller Budgam
6/2/1990
8th
500
276
55.20
21
Mudasir Ahmad Tali
Ghulam Mohi-ud-din Tali
Shooro Khansahib
4/6/1993
8th
500
274
54.80
22
Mohd Yaqoob Dar
Gh. Mohi-ud-din Dar
Khanpora Budgam
20-03-1987
8th
500
274
54.80
23
Younus Ahmad Parray
Gh. Mohi-ud-din Parray
Handjan Budgam
1/4/1986
8th
500
274
54.80
24
Nasir Ali Wani
Gulam Mohmad Wani
Paller Budgam
9/3/1989
8th
500
271
54.20
25
Mohd Iqbal Hajam
Gh. Mohi-ud-din Hajam
Ompora Budgam
6/2/1996
8th
500
266
53.20
26
Mohd Altaf Dar
Gh. Mohd Dar
Nasrullah Pora
1/12/1987
8th
500
264
52.80
27
Naseer Ahmad Dar
Ab. Ahad Dar
Wadipora Ompora
15-03-1986
8th
500
258
51.60
28
Ab Waheed Dar
Ab. Ahad Dar
Brail Waterhail Budgam
5/2/1991
8th
500
257
51.40
29
Mohmmad Muzamil Dar
Gh. Mohd Dar
Khanpora Budgam
1/4/1984
8th
500
255
51.00
30
Ishfaq Khursheed Dar
Khursheed Sultan Dar
Panzan Chadoora
3/10/1992
8th
500
254
50.80
1
Showkat Ahmad Dar
Gh.Nabi Dar
Danger Pora Razwan Budgam
13-1-1985
8th
500
172
34.40
S.No
Name
Parentage
Address
D.O.B
Qual
Max.Mark
Marks Obt
%age of Marks
1
Younis Ahmad Mir
Gh Nabi Mir
Parnewa Budgam
1/1/1992
10th
500
311
62.2
2
Mohd Ashraf Bhat
Gh Hussain Bhat
Hakermullah Budgam
4/8/1987
10th
500
298
59.6
3
Zahid Rasool Bhat
Ghulam Rasool bhat
Budgam
9/6/1995
10th
500
295
59
4
Amjid Ali Bhat
Bashir Ahmad Bhat
old Bus Stand Budgam
24/07/1995
10th
500
269
53.8
5
Tanveer Rasool Dar
Gh Rasool Dar
Beerwah Sail
4/9/1993
10th
500
263
52.6
6
Sajad Ahmad Sanai
Gh Mohmad Sanai
Fallachil Budgam
7/8/1988
10th
500
262
52.4
Waiting List
7
John Ahmad Parray
Ab Aziz Parray
Bandgam Beerwah
27/10/1984
10th
500
261
52.2
8
Raja Subhan Bhat
Mohmmad Subhan Bhat
GarendKhurd Budgam
5/3/1991
10th
500
258
51.6
9
Zaffer Mehdi Ganaie
Bashir Ahmad Ganaie
Wahabpora Budgam
15/12/1987
10th
500
250
50
10
Reyaz Ahmad Ganai
Ali Mohamad Ganai
Wahabpora Budgam
1/11/1993
10th
500
249
49.8
11
Mudasir Hussain Pandith
Gh Mohd Pandith
Budgam
6/2/1991
10th
500
246
49.2
S.No
Name
Parentage
Address
D.O.B
Qual
Max.Mark
Marks Obt
%age of Marks
1
Tahir Mohi ud Din Mir
Gh Mohi Ud Din Mir
Nasrullahpora Budgam
18/11/1989
10th
500
335
67
2
Owais Ahmad dar
Gh Mohamad Dar
Peth Makhama
14/03/1990
10th
500
326
65.2
3
Younus Ahmad Mir
Gh Nabi Mir
Parnewa Budgam
1/1/1992
10th
500
311
62.2
4
Bilal Ahmad Dar
Gh Mohd Dar
Nasrullahpora Budgam
1/12/1987
10th
500
306
61.2
5
Tenzeil Ishaq
Syed Mohd Ishaq
Narkara Budgam
6/3/1991
10th
500
295
59
Waiting List
6
Tanveer hussain Malik
Mohd Ramzan Malik
Dadina Budgam
18/12/1989
10th
500
293
58.6
7
Aamir Qayoom
Abdul Qayoom Bhat
Manchowa BaghiMehtab
2/3/1988
10th
500
279
55.8
8
Saifullah Rashid
Ab Rashid Khandy
Wadwan Budgam
1/12/1992
10th
500
270
54
9
Sajad Ahmad Sanai
Gh Mohmad Sanai
Fallachil Budgam
7/8/1988
10th
500
262
52.4
10
John Ahmad Parray
Ab Aziz Parray
Bandgam Beerwah
27/10/1984
10th
500
261
52.2
Payment Seats( Sanitary Hardware and Fitter)
Selection List Of Candiadtes For Admission in COPA(General)For the Session July 2013-2014 Against Payment Seats
Selection List Of Candiadtes For Admission in Stenography(English)For the Session July 2013-2014 Against Payment
Waiting List
S.No
Name
Parentage
Address
D.O.B
Qual
Max.Mark
Marks Obt
%age of Marks
1
Gazie Yassine lone
Mohmad Yassine Lone
Natipora Srinagar
19/05/1994
10th
500
399
79.8
2
Mohmad Younis rather
Gulam Nabi Rather
Kremshore Budgam
7/4/1993
10th
500
397
79.4
3
Mohmmad Hussain Bhat
Gh Mohi Din Bhat
Paller Budgam
3/2/1995
10th
500
393
78.6
4
Fida Hussain Mir
Mohmmad Abdullah Mir
Paller Budgam
3/3/1995
10th
500
389
77.8
5
Shahnawaz Ahmad Malik
Gulam Hussain Malik
Dadina Budgam
26/01/1995
10th
500
388
77.6
6
Ab Lateef Mir
Ali Mohammad Mir
Nasrullahpora Budgam
4/4/1987
10th
500
378
75.6
7
Shabeer Ahmad Khan
Gh Hassan Khan
Garend Kullan Budgam
28/01/1992
10th
500
374
74.8
8
Aqib Shaban
Mohd Shaban Sheergojree
Arigam Budgam
4/5/1993
10th
500
371
74.2
9
Mohd Younis Thakur
Mohd Abdullah Thakur
Archanderhama Baramulla
4/5/1990
10th
500
370
74
10
Mohammad Iqbal Rather
Gulam Hassan Rather
Garend Kullan Budgam
2/10/1991
10th
500
362
72.4
11
Raouf Ahmad Bhat
Sanaullah Bhat
GalwanPora Budgam
8/3/1991
10th
500
356
71.2
12
Mohmad Rafeq Paul
Abdul Rehman Paul
Narakara Budgam
28/03/1992
10th
500
353
70.6
13
Ishfaq Ahmad bhat
Gh Mohd Bhat
TalionPora Budgam
2/12/1992
10th
500
347
69.4
14
Raja Waseem
Nisar Ahmad Malik
Chittergul Anantnag
25/04/1994
10th
500
342
68.4
15
Muzaffar Hussain Shah
Gh Ahmad Shah
Wollina Ichgam
26/04/1988
10th
500
342
68.4
16
John Mohammad
Bashir Ahmad
Razwen Dangerpora
15/03/1990
10th
500
341
68.2
17
Nisar Ahmad Ganaie
Ali Mohd Ganaie
Kakan Maran Budgam
1/12/1987
10th
500
341
68.2
18
Mudasir Ahmad Mir
Gh Mohi Ud Din Mir
Nasrullahpora Budgam
11/10/1990
10th
500
341
68.2
19
Sheikh Showkat Ali
Ali Mohmmed Sheikh
KhanSahib Budgam
11/2/1991
10th
500
336
67.2
Waiting List
20
Mohammed Maqbool Bhat
Khazir Mohammed Bhat
Ompora Budgam
1/12/1995
10th
500
333
66.6
21
Ishfaq Ahmad Mir
Gulam Ahmad Mir
Handjan Budgam
27/05/1994
10th
500
326
65.2
22
Faizan Ahmad Bhat
Ab Hamid Bhat
Ompora Budgam
3/3/1993
10th
500
325
65
23
Sajad Muneer
Ab Hamid Rather
Aarath Budgam
28/02/1996
10th
500
325
65
24
Tasaduq Ali Bhat
Ali Mohammad Bhat
HakniPora Budgam
1/3/1992
10th
500
324
64.8
25
Feroz Ahmad Baba
Mohammad Amin Bab
Panzan Chadora
15/09/1991
10th
500
324
64.8
26
Maeen Ahmad parry
Gh Nabi Parry
Bandgam Budgam
16/11/1994
10th
500
322
64.4
27
Nasir Ali Ganie
Mohd Safder Ganaie
Wahabpora Budgam
25/12/1990
10th
500
321
64.2
28
Javid Ahmad Paul
Ab Rashid Paul
Dharmona Budgam
16/09/1996
10th
500
321
64.2
29
Muneer Ahmad Ganaie
Abdul Gani Ganaie
Ichkoot Budgam
2/4/1991
10th
500
318
63.6
30
Ishfaq Ahmad Bhat
Hamidullah Bhat
Aripanthan Beerwah
20/01/1994
10th
500
316
63.2
S.No
Name
Parentage
Address
D.O.B
Qual
Max.Mark
Marks Obt
%age of Marks
1
Zeeshan Ali Dar
Ali Mohd Dar
Paller Budgam
30/11/1991
10th
500
401
80.2
2
Muneer Ahmad Baba
Mohd Yousuf Baba
Kremshore Budgam
1/1/1992
10th
500
383
76.6
3
Aijaz Maqbool
Mohammad Maqbool Dar
Soibugh Budgam
1/8/1992
10th
500
381
76.2
4
Audil ahmad Sofi
Ghula, Mohmad sofi
QaziBagh budgam
1/3/1993
10th
500
376
75.2
5
Qaisar Hassan
Gh Hassab Bhat
KhanSahib Budgam
31/08/1993
10th
500
369
73.8
6
Mohammad Rafiq Tantray
Abdul Hameed Tantray
GarendKhurd Budgam
2/12/1992
10th
500
363
72.6
7
Esaq Ahmad Bhat
Mohd Yaqoob Bhat
Chitroo Dangar Pora
28/05/1992
10th
500
361
72.2
8
Waqar Abdullah
Abdul Hamid Bhat
Darbagh Chadoora
25/10/1997
10th
500
359
71.8
9
Taha Maqbool
Mohammad Maqbool rather
Soibugh Budgam
22/05/1992
10th
500
356
71.2
10
Rameez Raja
Gh Mohd Dar
Chattabugh Budgam
12/12/1992
10th
500
344
68.8
11
Rubeena Akhter
Bashir Ahmad
Doora Budgam
11/3/1992
10th
500
338
67.6
12
Rehana Shamin
Abdul Rehman Thakur
Baghat-i- Barzulla Srinagar
6/5/1985
10th
500
328
65.6
13
Shanaz Ara
Gh Hussain Lone
Zaber Mohalla Budgam
1/1/1987
10th
500
314
62.8
14
Nusrat Yousuf
Mohmad Yousuf Baba
Kremshore Budgam
1/1/1994
10th
500
310
62
15
Batoola
Gh Mohmad Lone
Zaber Mohalla Budgam
12/10/1992
10th
500
294
58.8
Waiting List
16
Nisar Ahmad Ganaie
Ali Mohd Ganaie
Kakanmaran Budgam
1/12/1987
10th
500
341
68.2
17
Tahir Mohi Ud Din Mir
Gh Mohi Ud Din Mir
NasrullahPora Budgam
18/11/1989
10th
500
335
67
Selection List Of Candiadtes For Admission in COPA(General)For the Session July 2013-2014 Against Free Seats
Selection List Of Candiadtes For Admission in Stenography(English)For the Session July 2013-2014 Against Free Seats
18
Abdul Lateef Bhat
Abdul Kareem Bhat
GarendKhurd Budgam
14/11/1987
10th
500
327
65.4
19
Owais Ahmad dar
Gh Mohamad Dar
Peth Makhama
14/03/1990
10th
500
326
65.2
20
Ishfaq Hameed Mir
Ghulam Mohammad Mir
GarendKhurd Budgam
10/11/1994
10th
500
324
64.8
21
Feroze Ahmad Baba
Mohammad Amin Baba
Panzan Chadoora
15/09/1991
10th
500
324
64.8
22
Nasir Ali Ganaie
Mohd Safder Ganaie
Wahabpora Budgam
25/12/1990
10th
500
321
64.2
23
Jawad Ahmad
Sona Ullah sheikh
Lal nagar Methan
6/11/1976
10th
800
318
63.6
24
Mudasir Ahmad Khan
Mohd Lateef Khan
KhanMolla Chadora
11/6/1994
10th
500
315
63
25
Altaf Hussain dar
Ali Mohammad Dar
Paller Budgam
30/11/1991
10th
500
314
62.8
S.No
Candidate Name
Fathers Name
Address
D.O.B
Qualification
Max Marks
Marks Obtained
%age
1
Rashid Ali Wani
Ali Mohmmad Wani
Wadwan Budgam
5/5/1998
8th
600
477
79.50
2
Shafat Ahmad Mir
Mohd Ismail Mir
Narbal Beerwah
5/3/1989
8th
500
344
68.80
3
Mujeeb Ahmad Dar
Gh Mohd Dar
Panzan Chadoora
15/10/95
8th
600
374
62.33
4
Liyakat Ali Beigh
Ghulam Ahmad Beigh
Malapora Khag Budgam
3/3/1994
8th
500
245
49.00
5
Showkat Ahmad Thokar
Mohd Akbar Thokar
Bugroo Budgam
1/6/1990
8th
500
245
49.00
6
Jan Mohmad Ahanger
Assadullah Ahanger
Nowgam Srinagar
15/1/79
8th
750
304
40.53
S.No
Candidate Name
Fathers Name
Address
D.O.B
Qualification
Max Marks
Marks Obtained
%age
1
Shahista Hussain
Gh Hussain Dar
Ompora Budgam
6/2/1995
10th
500
416
83.2
2
Humairah Nayeem
Ab Rahim
Razwen Budgam
16/12/1992
10th
500
385
77.0
3
Sumairah Akhter
Ghulam Mohi ud Din Bhat
Soibugh Budgam
15/5/1991
10th
500
346
69.2
4
Urfana maqbool
Mohd Maqbool Wani
Watalpora Beerwah
21/11/92
10th
500
329
65.8
5
Shugufta Gulzar
Gulzar Ahmad Dar
Nasrullapora Budgam
14/10/1992
10th
500
319
63.8
6
Asiya Altaf
Altaf Hussain
Budgam
1/12/1992
10th
500
318
63.6
7
Ulfat Jan
Ali Mohd Rather
Ichgam Budgam
25/02/1990
10th
500
314
62.8
8
Shanaz Ara
Gh Hussain Lone
Zaber Mohalla Budgam
1/1/1987
10th
500
314
62.8
9
Sabreena Rasool
Gh Rasool Dar
Naroo Budgam
12/6/1994
10th
500
314
62.8
10
Nusrat Yousuf
Mohmad Yousuf Baba
Kremshore khansahib Bud
1/1/1994
10th
500
310
62.0
11
Parveena Akhter
Gh mohi Ud din Wani
Bathara Budgam
10/1/1995
10th
500
301
60.2
12
Zubeeda Akhter
Late Mushtaq Ahmad Bhat
Panzan Chadoora
12/3/1994
10th
500
297
59.4
13
Batool
Gh Mohmad Lone
Budgam
12/10/1992
10th
500
294
58.8
14
Tabasum Akhtar
Ali Mohd Mir
Parnewa Budgam
18/3/1993
10th
500
293
58.6
15
Bilkisa Akhter
Abdul Majid Beigh
Drigam Khansahib Bud
15/7/1991
10th
500
293
58.6
16
Irfana Bashir
Bashir Ahmad Dar
Sholipora Budgam
10/4/1995
10th
500
290
58.0
17
Neelofar ashraf
Mohd Ashraf Khan
Sogam chadoora
1/5/1992
10th
500
284
56.8
18
Roohi Akhter
Gulzar Ahmad Ganaie
Kanir Chadoora
10/1/1990
10th
500
281
56.2
19
Subeena Tabasum
Ali Mohd Rather
Ichgam Budgam
4/3/1989
10th
500
281
56.2
Waiting List
20
Shazia Rashid
Ab Rashid Bhat
Ompora Budgam
1/1/1989
10th
500
280
56.0
21
Mahrukh Nabi
Gulam Nabi Rather
Hanjoora Chadoora
3/7/1993
10th
500
273
54.6
22
Shaziya Showkat
Showkat Ahmad Sheikh
Budgam
23/7/1993
10th
500
271
54.2
23
Mymoona Gani
Ab Gani Paul
Narakara Budgam
9/8/1986
10th
500
267
53.4
24
Khair un Nisa
Peer Tariq Ahmad
Khanpora Budgam
10/11/1992
10th
500
266
53.2
25
Urfeena Hassan
Gh Hassan Bhat
Ichigam Budgam
1/4/1990
10th
500
266
53.2
26
Sumeena Ali
Ali Mohammad Malla
Ompora Budgam
2/3/1990
10th
500
262
52.4
27
Heena Banno
Mohd Ismail kuttay
Palpora Budgam
5/2/1990
10th
500
258
51.6
28
Chesfeedah Akhter
Mohammad Hamzah Khan
Soibugh Budgam
1/9/1990
10th
500
255
51.0
29
Sumairah Akhter
Mr Gh Qadir Ganie
Chowdribagh Sebdan Bud
12/6/1994
10th
500
254
50.8
30
Parveena Wani
Wali Mohamad Wani
Ompora Budgam
1/3/1988
10th
500
253
50.6
Selection List Of Candidates For Admission In welder For the Session 2013-2014 against free Seats
Selection List Of Candidates For Admission In COPA (womens) Trade For the Session 2013-2014
S.No
Candidate Name
Fathers Name
Address
D.O.B
Qualification
Max Marks
Marks Obtained
%age
1
Sabiyah Gull
Abdul Rehman Bhat
Gulwanpora Budgam
23/2/93
10th
500
214
42.8
2
Neelofar Mohi-Ud-Din
Gh Mohi-Ud-Din Rather
Dharambugh Chadoora
3/2/1985
10th
500
213
42.6
3
Naseema Akhter
Ab Salam Bhat
Paimus Budgam
18/2/92
10th
500
203
40.6
4
Bilqeese Banoo
Ab Rahim Ahanger
Sholipora Budgam
25/12/84
10th
500
201
40.2
5
Parveen Yousuf
Mohammad Yousuf Bhat
Budgam
23/1/91
10th
500
195
39.0
6
Tabasum Akhtar
Gh Mohd Sheikh
Pethzanigam Beerwah
1/11/1988
10th
500
191
38.2
Waiting List
7
Firdousa Salam
Abdus Salam Bhat
Haripora Haran Bud
21/1/90
10th
500
191
38.2
8
Nighat Rashid
Ab Rashid Mir
Gariend Khurd Budgam
18/12/89
10th
500
185
37.0
9
Masarat Yousuf
Mohd Yousuf Bhat
Suthra Shai Srinagar
27/11/90
10th
500
183
36.6
10
Muneera Akhtar
Gh Mohd Dar
Wadwan Budgam
6/11/1984
10th
500
182
36.4
11
Neelofar Hamid
Abdul Hamid Dar
Ompora Budgam
6/11/1984
10th
500
171
34.2
S.No
Candidate Name
Fathers Name
Address
D.O.B
Qualification
Max Marks
Marks Obtained
%age
1
Syed Ishfaq Ahmad Farooqi
Syed Bashir Ahmad Farooqi
Nasrullahpora Budgam
20/1/1990
10th
500
293
58.6
2
Naseer Ahmad Mir
Ali Mohd Mir
Haripora Haran
1/3/1982
10th
500
254
50.8
3
Syed Aafaq Farooqi
Syed Rafiq Farooqi
Nasrullahpora Budgam
17/1/1989
10th
500
250
50.0
4
Lutfun Habib
Habib Ullah Bhat
Soibugh Budgam
26/1/1983
10th
500
247
49.4
5
Ishfaq Tariq
Tariq Ahmad Najar
Wadwan Budgam
12/4/1992
10th
500
236
47.2
6
Irshad Ahmad Lone
Gh Mohd lone
Pethmakhama Beerwah
28/11/1991
10th
500
231
46.2
Waiting List
7
Mukhtar Ahmad Rather
Abdul Rashid Rather
Nadigam Budgam
20/11/1988
10th
500
213
42.6
8
Shakeel Ahmad
Gh Ahmad Mir
Handjan budgam
26/4/1990
10th
500
205
41.0
9
Arshid Rasool Dar
Gh Rasool Dar
Nasrullahpora Budgam
20/11/1989
10th
500
204
40.8
10
Muzafar Ahmad Dar
Gh Mohd Dar
Wadwan Budgam
4/12/1989
10th
500
200
40.0
11
Mudaser Ahmad Dar
Farooq Ahmad Dar
Nasrullahpora Budgam
25/11/1987
10th
500
199
39.8
S.No
Candidate Name
Fathers Name
Address
D.O.B
Qualification
Max Marks
Marks Obtained
%age
1
Quratul Ain
Ab Rashid Shah
Arigam Budgam
15/1/96
10th
500
281
56.2
2
Bisma Maqbool
mohd Maqbool Ganie
Khanpora Budgam
9/8/1993
10th
500
246
49.2
3
Zamrooda Nabi
Gh Nabi Dar
Gangbugh Srinagar
28/8/1989
10th
500
244
48.8
4
Maryama Akhter
Abdul Satar Khan
Sheikhpora Budgam
7/4/1992
10th
500
239
47.8
5
Humarah Assad
Assad Ullah Hajam
Wadwan Budgam
10/12/1988
10th
500
235
47.0
6
Tabasum Nabi
Gh Nabi Dar
Gangbugh Srinagar
28/8/1989
10th
500
233
46.6
7
Inshah Mukhtar
Mukhtar Ahmad Bhat
Gousia Colony B.K pora
13/8/1992
10th
500
232
46.4
8
Qounser Jan
Mohd Ismail
Lalgam Budgam
1/2/1985
10th
500
231
46.2
9
Suraya Jeelani
Gulam Jeelani Shah
Baghat Barzullah
5/5/1994
10th
500
229
45.8
10
Yasmeena Habib
Habibullah Khan
Sheikhpora Budgam
4/3/1992
10th
500
227
45.4
11
Qulsuma Akhter
Abdul Gani Najar
IChikoot Budgam
1/1/1991
10th
500
227
45.4
General List Of Candidates Applied For Admission In COPA (womens) Trade For the Session 2013-2014
Selection List Of Candidates For Admission In Data Entry Operator Trade For the Session 2013-2014
Selection List Of Candidates For Admission In Dress Making Trade For the Session 2013-2014 against
12
Rukhsana khan
Abdul Karim Khan
Sebdan Budgam
10/10/1992
10th
500
223
44.6
13
Masrat Gul
Ghulam Mohamad Hajam
Chanapora Srinagar
8/8/1991
10th
500
216
43.2
14
Sakeena Mohi ud Din
Gh Mohi ud Din Bhat
Ichigam Budgam
14/1/1991
10th
500
215
43.0
15
Shaista Khazir
Khazir Mohd Bhat
Ompora Budgam
10/10/1993
10th
500
215
43.0
Waiting List
16
Rukshana Rahim
Ab Rahim Wani
Gopali Saif Chadoora
28/11/1991
10th
500
214
42.8
17
Asmat Jan
Sona ullah Bhat
Pymus Budgam
4/11/1992
10th
500
214
42.8
18
Nusrat Bano
Mehraj Ud Din Darzi
Ichigam Budgam
20/4/1991
10th
500
214
42.8
19
Mehjabeena Akhter
Ali Mohammad Mir
Nadirgund Budgam
10/10/1989
10th
500
213
42.6
20
Ashiah Gulzar
Gulzar Ahmad Khan
Pymus Budgam
10/11/1992
10th
500
213
42.6
21
Samena Bano
Abdul Gani Bhat
Nadirgund Peerbagh
6/3/1990
10th
500
205
41.0
22
Syeeda Anisa
Syed Ibrahim
Mehwara Budgam
20/11/1991
10th
500
203
40.6
23
Naziya Rahim
Abdul Rahim Parray
Narkara Budgam
17/8/1991
10th
500
201
40.2
24
Shugufta Ali
Ali Mohammad Bhat
Budgam
19/6/1992
10th
500
200
40.0
S.No
Candidate Name
Fathers Name
Address
D.O.B
Qualification
Max Marks
Marks Obtained
%age
1
Inshah Mukhtar
Mukhtar Ahmad Bhat
Gousia colony B.K Pora
13/8/1992
10th
500
232
46.4
2
Sideeqa Ali
Ali Mohd Wani
Paller Budgam
10/6/1992
10th
500
230
46.0
3
Meenu Tariq
Tariq Ahmad Wani
Dharambugh Kralpora
1/1/1993
10th
500
220
44.0
4
Fatima Bano
Gh Ahmad Dar
Paller Budgam
2/2/1990
10th
500
220
44.0
5
Shugufta Salam
Ab Salam Najar
Paimus Budgam
5/10/1995
10th
500
218
43.6
Waiting List
6
Shahida Jan
Habib Ullah Dar
GangBugh Srinagar
7/8/1987
10th
500
204
40.8
7
Mumtaza Akhtar
Ab Rehman Dar
Parnewa Budgam
1/3/1987
10th
500
199
39.8
8
Rubeena Akhter
Ab Karim Sofi
Hardu Batpora Budgam
9/2/1991
10th
500
198
39.6
9
Asifa
Mohd Ashraf Wani
Dharambugh Kralpora
1/4/1993
10th
500
197
39.4
10
Moseena Nazir
Nazir Ahmed Zarger
Waterhail Budgam
1/1/1990
10th
500
197
39.4
11
Gulshan Akhter
Ab Rahim Sofi
Soranhar Budgam
12/9/1992
10th
500
194
38.8
Selection List Of Candidates For Admission In Dress Making Trade For the Session 2013-2014 against
Remarks
against Free obtained selected attested cancelled resultant got Board
Remarks
Against
Remarks
The Session
Womens Reservation
Remarks
2014 Against

Share this post